9lutego
Taping twarzy – nieinwazyjna metoda liftingująca skórę
Taping twarzy do niedawna jeszcze znany był tylko wtajemniczonej grupie osób, która zajmowała się bardziej wyspecjalizowanymi metodami przywracania skórze jędrności. Na przestrzeni kilku lat taping lub inaczej kinesiotaping estetyczny twarzy stał się bardzo popularny i stanowi jeden z chętniej wybieranych zabiegów mających na celu naturalne odmłodzenie skóry. Bez ingerencji chirurgicznej czy drażniących zabiegów chemicznych. Czym dokładnie jest taping twarzy? O tym za chwilę.
Czym jest kinesiotaping twarzy?
Kinesiotaping twarzy (nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Kinesiology Taping, stąd często nazwany jest w skrócie po prostu tapingiem), to metoda plastrowania dynamicznego skóry z wykorzystaniem taśm kinezjologicznych, opracowana pod koniec lat 70. przez doktora Kenzo Kase’a. Przez wiele lat kinesiotaping wykorzystywany był w rehabilitacji na przykład sportowców. Dopiero od kilku lat ogromną karierę robi kinesiotaping twarzy wykonywany przede wszystkim w celach estetycznych.
To terapeutyczna metoda, która w skrócie polega na oklejeniu wybranych fragmentów ciała specjalistycznymi plastrami, które swoją budową przypominają skórę. To ich kluczowa zaleta, ponieważ właśnie podczas tego zabiegu taśmy do tapingu niejako przejmują rolę skóry.
Wybór odpowiednich taśm to jedna rzecz. Niezwykle ważna jest również sama technika naklejania taśm w określony sposób i w wyznaczonych miejscach na twarzy. Najczęściej taśmę przykleja się wzdłuż obszarów skóry, która zmaga się z dolegliwościami. Aby kuracja przyniosła spodziewane efekty, taśmy powinny pozostać na swoim miejscu przez określony czas.
Jak działają taśmy do kinesiotapingu?
Kolorowe, w różnych rozmiarach, kształtach i długościach. Taśmy, bo o nich mowa, to podstawowe narzędzia w tapingu twarzy, jak również całego ciała. Zostało udowodnione, że plastry do tapingu wpływają pozytywnie nie tylko na skórę, ale również na układ limfatyczny i układ krążenia, mięśnie, powięzi, a także ścięgna i więzadła.
Plastry Kinesio stosowane przy rehabilitacji przede wszystkim odciążają mięśnie, przejmując ich pracę. Takie proces przynosi ukojenie ból i zmniejsza napięcie. Taping twarzy działa podobnie. Taśmy w mikroskopijnym stopniu unoszą skórę, ułatwiając przepływ krwi i limfy. Niwelują zastoje limfatyczne, rozluźniają mięśnie. Stosuje się po to, aby:
- rozluźnić napięcia mięśniowe,
- wymodelować linię twarzy,
- zmniejszyć widoczność zmarszczek,
- uelastycznić i ujędrnić skórę,
- dotlenić tkanki,
- rozbić zastoje limfatyczne,
- pobudzić mikrokrążenie krwi.
Należy pamiętać, że tylko prawidłowa aplikacja taśm gwarantuje powyższe efekty.
Taping twarzy – efekty, jakich możesz się spodziewać
Znając już działanie taśm do kinesiotapingu, możemy spodziewać się określonych efektów tej terapii. To przede wszystkim redukcja napięcia mięśni twarzy, poprawa cyrkulacji, głębokie odżywienie i dotlenienie tkanek. Ten zabieg terapeutyczny wspomaga nawodnienie skóry i przyspiesza jej regenerację. Pozwala uzyskać ładny owal twarzy. Regularny kinesiotaping twarzy zdecydowanie poprawia elastyczność skóry, wygładza niewielkie zmarszczki i zaostrza kontur twarzy. Bywa też niezwykle skuteczny w leczeniu i zapobieganiu uporczywego zaciskania szczęk i żuchwy, które mogą prowadzić do bruksizmu. Co ciekawe taping twarzy pozwala skutecznie poprawić wygląd skóry i utrwalić efekty innych zabiegów kosmetycznych.
Przy czym należy pamiętać, że taping twarzy należy wykonywać regularnie i sprawdzonymi technikami, aby uzyskać zadowalające rezultaty w postaci gładkiej, jędrnej i pełnej witalności skóry.
Zauważyłaś pierwsze oznaki starzenia się skóry w postaci niewielkich zmarszczek i osłabnięcia napięcia mięśniowego szczególnie w okolicach podbródka i policzków? Twoja linia żuchwy staje coraz mniej wyraźna? Chciałabyś „wyprasować” swoją lwią zmarszczkę, zmniejszyć widoczność doliny łez lub wygładzić bruzdy nosowo-wargowe czy poprzeczne linie na czole? Ta naturalna technika relaksacyjno-odmładzająca jest stworzona właśnie dla Ciebie. Dzięki niej widocznie zmniejszysz drugi podbródek i lekko uniesiesz policzki.
Kinesiotaping twarzy – jak często?
Taping twarzy warto jest połączyć z masażem Kobido, jogą twarzy czy masowaniem skóry przy pomocy kamienia gua sha. Aby spowolnić proces starzenia się skóry, warto stosować taping jako profilaktykę 2 razy w tygodniu. Taśmy najlepiej nosić przez około 6 do 8 godzin, najwygodniej przez całą noc. Rano należy je zrolować z użyciem letniej wody.
Przyklejanie taśm w domu wymaga wcześniejszego szkolenia, chociażby niewielkiego, aby poznać anatomię twarzy i wiedzieć, w jaki sposób przyklejać tejpy. Z uwagi na to warto choć raz wybrać się do profesjonalisty, aby podpatrzeć technikę i wypytać o szczegóły zabiegu oraz poznać ewentualne przeciwwskazania.
Naturalne metody odmładzania twarzy przynoszą rzeczywiste efekty, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować ich na własnej skórze i odmłodzić ją bez użycia skalpela.